Uued Moltoluce valgustid
Tutvustame uusi Moltoluce valgusteid
Valgusteid tutvustati Light& Building messil Saksamaal 2018 aasta märtsis
1. põrandavalgusti Lens Floor
Äärmiselt minimalistliku joonega alumiiniumist juhtmevaba töökohavalgusti varustatud elektroonilise liikumisanduriga ning on võimalik juhtida Zigbee traadita ühenduse abil nutiseadmest.
ZigBee ühendust peetakse energiasäästlikumaks võrreldes WI-Fi ühendusega. ZigBee lülitinupp tuleb eraldi juurde tellida.
Samuti on valgustil päevavalgust reguleeriv funktsioon, mis omakorda aitab kaasa energia kokkuhoiule, mil süsteem kontrollib ning timmib valgust vastavalt õues toimuva päevavalguse muutusele.
Valgusti annab 40 % ulatuses suunatud valgust alla ning 60 % osas hajutatud valgust üles. 2 optikaga valgusti annab kokku 11900 lm valgusvoogu.( NB! võrdluseks 920-1060 luumenile vastab 75 W hõõglamp)
Tänu erilisele kvaliteetsele hajuti ja optika kasutamisele on valgusti räigusevaba, mil UGR näitaja on väiksem kui 19 ( NB! kui UGR väärtus on 10, siis räigus puudub).
See aga loob omakorda ideaalsed töökoha tingimused, et silmad ei väsiks. Valgustit saab tellida valge, musta ja anodeeritud alumiiniumikarva.
2. Süsteem Charm annab loojale vabad käed.
Kombineerida võib nii erinevaid värve kui erineva läbimõõduga ringe, erineva pikkusega 120 kraadiga kaari kui sirgliine. Lõpptulemuse võib paigaldad vastu lage või riputada riputite abil.
Nii sünnib elegantne valgusti või süsteem. Valgustit saab tuunida ka seest poolt valides endale sobiva värvitooni ( valge, must, oranž, punane)valgusti sisepinnale.
3. Blindspot on tehnoloogia arengu viimane sõna- väikseima valgusavaga süvisvalgusti.
Valgusti on peidetud oskuslikult. Kasutatud on spetsiaalset LFO Bartenbach valgusallikat, millel on spetsiaalne lääts, mis koondab valguse väikesse avausse ( 8 mm) ja levib samas ruumis pimestamata.
On võimalik tellida 2 erineva valgusnurgaga 30 ja 55 kraadiga või siis süvistatud raamiga äärega või ääreta kinnitusrõngaga varianti.
Paigaldamine on lihtne. Vaata 2 minutilist videot installeerimisest lakke
4. Sama LFO tehnoloogiat on kasutatud ka valgustiseeria Trigga puhul.
Valgusallikat ei jää näha, valgusti ise on aga minimalistlik torujas ning erinevate variantidena, nii pinnapealsena, rippuvana või siis 1 või 2 spotiga, vastu lage või rippuma lastud süsteemina.
Värvivalikus on must ja valge. Ka valguskraadi saab valida 30 ja 55 vahel. Trigga pälvis ka DESIGN Plus award auhinna.
5. Üks mõõtmetelt kitsamaid Led süsteeme Ride Ring
Peatselt läheb tootmisse 35 mm profiilist LED süsteem nimega Ride Ring läbimõõtudega 750 ja 1450 mm. Värvivalikus saab olema valge, must ja hõbedane.
Märkimisväärne on et Led driver on juba profiili enda sisse peidetud. Süsteemi saab kasutada ka poolkaartena ja nendest on võimlaik luua erinevaid liine ja kujundeid.
Arhitektidele ja sisekujundajatele võimalus luua isikupära.
6. Apollo valgustite sari, mille disainis Michael Raasc, on samuti juhitav Zigbee abil, kuid valida saab ka DALi süsteemi või tavalise dimmeri või lüliti.
Ka kangaid on saadaval 3 erinevat. Valikus on põranda- ja laevalgustina, viimane on olemas nii rippvalgustina kui plafooni tüüpi. Need on omakorda 4 erineva läbimõõduga.
7.Ideaalne valgusti magamistubadesse ja hotelliruumidesse- Bivio seeria, disainitud saksa disaineri Michael Raaschi poolt.
Seeriast leiab nii põranda-, laua-, ripp- kui seinavalgustid. Huvitav on seinavalgusti, mille saab tellida nii koos lauakesega kui eraldi spotiga. Dekoratiivne asümmeetriline kuppel võib olla nii hall kui pruun.
Põrandavalgusti saab tellida 2 erinevat kõrgust: 1700 ja 1465 mm. Laualampide võimalikud kõrgused on 436 ja 720 mm.
Rohkem Moltoluce valgusteid näeb siin
Vaata ka kõiki messi uudiseid siin