Valgustid kolisid mööbliga kokku
Kõik, kes te olete kurvastanud, otsides tagajärjetult salongi Valguse Algus, võite nüüd rõõmustada – jah, Hektor-Lightil on taas avatud salong, kuid mitte samas majas, vaid üle tee ja sammuke linna poole. Nüüd jagavad nad kodu Standardiga hoones Pärnu mnt 139c.
Sisustussalongide linnaosa aina tiheneb. Uustulnuka, Lincona maja kõrval seisab paljudele tuttav hoone, mille allkorrusel on kiidu väärt stabiilsusega olnud Standardi elegantne salong.
Sisenedes läbi Standardi salongi ukse ja võttes suuna HektorLighti osa poole tajume kohe, et siin majas hinnatakse ajakohasust ja mitmekülgsust. Kuna osa klientuuri on kahel salongil kindlasti ühine, on uus naaberlus kindlasti soodne mõlemale.
Miks uus salong?
HektorLightil on salong, mis töötas ka majandussurutise ajal, Tallinnas Järve keskuses. Poes müüakse „rahulikke” valgusteid, mille esmailmumist ei tähistata Milano disainimessil kui aasta tippsündmust ja mis on seetõttu sõbralikuma hinnaga. Tartus on HektorLightil salong Ekaubamajas ja teavet jagatakse kontoris aadressil Tähe 127f. Lisaks toimub valgustimüük nüüdisajale kohaselt ka netipoes, mis on soodne nii müüjale kui ka ostjale. Kuid midagi oli siiski puudu.
Vastavatud salongis Tallinnas on tagasi värsked trendid, valgusti kui kunst ja kui ikoon. Salongis ringi kõndides saab inimene näha ja kogeda valgusteid, mida ekraanilt on siiski raske tajuda. Tegelikkuses on isegi kujundusproffidel vahel raskusi eseme formaadi tunnetamisega, vaadates seda kataloogis või ekraanil.
Salongis saate näha Euroopa valgustidisaini värskeimaid tippe. KUI teil miski Milano messil on pilku köitnud, võite kindel olla, et peagi saate seda HektorLighti salongis oma silmaga näha ja näpuga katsuda. Modernse kõrval leidub aga alati midagi šikki ka klassikalise ja ajatu laadi austajatele.
Sisearhitektuur ja valgus
Filosoof ütleks, et valguseta igasugune sisekujundus lihtsalt puuduks! Siin salongis on tänulikult austatud nii päeva kui ka elektrivalgust. Selleks pakub häid tingimusi juba hooneosa arhitektuur, valgust tuleb nii vasemalt, paremalt kui ka ülalt. Sisekujunduse vormimängudes, mis sündisid salongiomanikel koostöös sisearhitekt Liis Lindverega, on teretulnud sugulus eelmise salongiga. Seda meenutab ekspositsioonipindade läbiproovitud siksakiline joonis ja vertikaalid, mille kohta on raske öelda, kas need on postirivid või seinad. Kujundus pakub kohti nii näidiste vaatajale kui ka klientidele, kes on tulnud katalooge lappama või pikemale konsultatsioonile.
Salongi tuuakse ühesuguse vaimustusega müügile nii efektseid disainiimesid kui ka arhitektuurseid valguslahendusi, nn peidetud valgustust, mis rahuldab arhitektide salasoovi – et ruumis oleks valgus, aga puuduks valgusti.
Disainiimedesse süüvivad meelsasti need inimesed, kelle kodu sisustus nõuab aktsenti või kelle sotsiaalne staatus muutusi. Nn arhitektuursed valguslahendused on vähemärgatavad, kuigi ka nende kujundajaid võivad külastada geniaalsed ideed. Nõnda pakub nii mõnigi valgusti võimalust luua suurepärast ruumikujunduslikku efekti (otsige salongist üles seina süvistatud jäise sisepinnaga valgusriba Flosilt, disain Philippe Starck). Samas – nendega tuleb ar vestada enne siseruumide viimistlust, muidu tuleb töömeestel tööd ja peavalu juurde, sest need peab koos kaabelduse ja muu juurdekuuluvaga peitma konstruktsioonide sisse.
Keset salongi kerkib lumerünkana lett, mille kohal ja sees on eksponeeritud arhitektuuri sisse peituvad või sellest sujuvalt välja kasvavad valgustid. Kuid täiesti peidetud ja seega „olematute” valgustite kõrval on viimane mood hakanud soosima väikesi ripp valgusteid. Neistki on salongis paar näidet – tagasihoidliku ja lihtsa vormiga mattvalged vormid olevat valmistatud taaskasutatud portselanist.
Salongipidajate lemmikuks on (ja tõotab üleüldiseks lemmikuks kujuneda) Antonio Citterio disainitud LEDidega laualamp Kelvin (Flos). Hellitlevalt nimetatakse seda valgus tite iPadiks ning juba pakendist alates õhkab see täiuslikkust ja on kasutuses ülimalt praktiline.
Minge külla!