Flos valgustid kogu eluks
Üks maailma tuntumaid brände Flos pärineb aastast 1962.
Tänu silmapaistvate tootedisainerite loomele on Flosist saanud disainfirma, kus ühendatud on nii kunst, disain, käsitöö kui tööstus.
Flos eristub massikultuurist. Samas juletakse siin katsetada uusi kõrgtehnoloogilisi materjale ja tehnoloogiaid.
Tuntud disainer Philippe Starck, kes on Flosile palju suurepäraseid valgusteid loonud, innustab meid mõttelaadile, et valgustid peaksid olema kauakestvad ja me teeksime intelligentselt oste. Ta ütleb:“ Me ei peaks ostma tooteid 6 kuuks, vaid kogu eluks, oma lastele ja lastelastele.“
Ka Ron Gilad,kes disainis Flosi messiboksi Euroluce 2015, tunneb muret, et sotsiaalmeedial on tohutu mõju kiirendamaks kõiki arenguid, kuid valgustite tootmises peaks aja maha võtma. Siin ei tohiks tekkida kiirmoe tagaajamise efekti.
Seda filosoofiat järgib ka Flos. Flos usaldab oma intuitsiooni ja loob tooteid, mis muutuvad ikoonideks.
Flosi valgustid on parimaist parima kvaliteediga, esteetilised, lõpuni viimistletud.
2023 aasta uudistooted firmalt Flos.
Olles mõnda aega eemal Euroluce disaininädalalt, naases Flos väljapanekuga, mis oli võimsam ja innovaatilisem kui kunagi varem.
Traditsiooniliselt ka uute kollektsioonide loomisel tegi Flos koostööd tuntud disaineritega nagu Konstantin Grcic, Michael Anastassiades, Erwan Bouroullec, Ronan Bouroullec ja paljud teised.
Milano disaininädalal näitas uuendusmeelne Flos taaskord, millises suunas on liikumas valgustite maailm. Messil pälvis eraldi tähelepanu valgustite väljapaneku ebatraditsiooniline ja ootamatu konseptsioon, kus kollektsioonid olid koondatud kookoni kujulise põhiplaaniga alale. Näituse kuraatorile Calvi Brambillale, Milano arhitektide duole, oli eesmärgiks luua igale valgustite sarjale oma kapsel ehk arhitektuurne ruum. Väljapaneku kujundus töötati välja nii, et külastajad saaksid liikuda mööda ringikujulist marsruuti ühest kapslist teise nagu ühest mikrokosmosest teise, millest lõpuks moodustub terviklik universum. Selline lahendus võimaldas külastajal sukelduda iga välja pandud toote põhiolemusse ja detaili.
Black Flag kui elegantne skulptuur
Disainer Konstantin Grcici pani valgustile nime Ameerika punkbändi Black Flag järgi viidates nii toote mässulisusele vaimule, minimalistlikule, kuid samas julgele vormile ja ülifunktsionaalsusele.
Suurt lippu meenutav valgusti on lahti volditav ja ulatub kuni 3,5 meetrini. Suletuna võtab minimaalselt ruumi ja näeb välja justkui seinale kinnituv võimas elegantne skulptuur. Valgustit on võimalik hämardada, valguse värvustemperatuuri muuta ja PRO versioon on varustatud Eco Mode funktsiooniga ehk anduriga, mis reguleerib valguse intensiivsust vastavalt ümbritsevale keskkonnale.
Black Flag on toodetud alumiiniumist, mis on täielikult taaskasutatav materjal.
Töökoha valgusti Workmates
Tipptehnoloogiaga varustatud valgusti on mõeldud tööruumidesse, kontoritesse ja miks mitte sobitada see ka eramutesse. Elegantne valgusti on valmistatud alumiiniumplaadist, mille servad on vormitud ümaraks. Valgus on räigusevaba ja hajutatud ning võib olla suunatud nii üles kui alla.
Valgustit on võimalik hämardada DALI või CASAMBI süsteemiga. Kollektsiooni kuuluvad siini-, põranda-, lae- ja rippvalgustid.
Kolmnurkne valgusti Emi
Disainer Erwan Bouroulleci idee oli luua võimalikult minimalistlik kolme valguspunkti ühendav vorm. Sellest sündis kolmnurkse kujuga valgusti, milles on ühendatud professionaalne tehnoloogia ja kvaliteetne valgus. Valguse allikas on muudetud nähtamatuks ja valgusti varjatuks, et esile tuua pindadelt tagasi peegelduvat valgust. Kombineerides omavahel ripp-, põranda- ja/või laevalgusteid saavutatakse ühtlase valgusega terviklahendus.
Emi on saadaval erinevates värvitoonides ja valmistatud peamiselt alumiiniumist – osaliselt taaskasutatud ja täielikult taaskasutatavast.
Mänguline magnetiga lauavalgusti Bilboquet
Flosi disainerite perega liitunud Londonis resideeruva kanadalase Philippe Malouini lauavalgusti disain on inspireeritud 16. sajandi Prantsuse mängust nimega Bilboquet. Mäng seisnes pulga külge seotud palli hüpitamises ning seejärel selle kinni püüdmises pulga teises otsas oleva nõgusa plaadiga.
Valgusti kuppel kinnitub alusele magnetiga ja on reguleeritav või eemaldatav.
Multifunktsionaalne lauavalgusti on mõeldud kaasaegse kodu valgustamiseks ja ühtlasi ka ruumi disainelemendina. Valgusti Bilboquet sai sündida ainult tänu Malouini enda materjali ja vormi katsetustele ning Flosi põhjalikule arendustööle.
Céramique – ood keraamikale
Esmakordselt oma ajaloo jooksul uurib Flos, koostöös disainer Ronan Bouroulleciga, keraamika maailma ilu ja sensuaalsust. Selle tulemusena valmis elegantne lauavalgusti Céramique. See kollektsioon toob esile keraamika kui materjali ilu, kvaliteedi ja väljendusrikkuse.
Disaineri armastus selle materjali vastu ilmneb tema loomingus, mille eesmärk on luua esemeid, mis on funktsionaalsed, kuid samas ka elegantsed ja esteetilised ning pakuvad silmailu. Keraamika ise on inertne materjal, mida, kuigi see ei ole taaskasutatav, saab säästval viisil taaskasutada näiteks ehituses täitematerjalina. Lisaks on Céramique lampides kasutatav valgusallikas LED, mida saab aja jooksul hõlpsasti asendada juba energiatõhusamate variantidega. See omakorda tagab pikema eluea ja väiksema energiatarbimise. Pakendites on välditud plastiku kasutamist ja pehmendusteks on taaskasutatavad põhupolstrid, vähendades nii jäätmeid ja keskkonnamõju.
Céramique kollektsioon koosneb kolmest laualambist, mis on valmistatud täielikult kristallilisest lakitud pliivabast keraamikast. Valgusti iga osa on käsitsi valmistatud, kus rõhutatud tähelepanu on detailidel ja valmistajate meisterlikkusel.
Saadaval on 3 erineva kupli asendiga valgustid, mis pakuvad erinevate vajaduste rahuldamiseks erinevat valgusvoogu. “Alla” versioon suunab valgust allapoole, mistõttu on see ideaalne lugemis- või lauavalgustiks. “Külje” versioon projitseerib valgust risti, mis on ideaalne seinte või nurkade valgustamiseks. “Üles” suunatud valgusega versioon loob „pehme“ atmosfääri, mis tekib valguse tagasipeegeldumisest.
Céramique valgustite eripäraks on nende materiaalsus, mis muudab need ainulaadseks ja tõstab au sisse traditsioonilist käsitööd. Ronan Bouroulleci uus lauavalgustite kollektsioon on austusavaldus keraamika ilule ja selle valmistajate meisterlikkusele. See on näide sellest, kuidas disain ja jätkusuutlikkus võivad koos eksisteerida, pakkudes tooteid, mis ühendavad endas funktsionaalsuse, esteetika ja keskkonnasäästlikkuse.
Céramique lauavalgustiga demonstreerivad Ronan Bouroullec ja Flos, kuidas on võimalik luua kvaliteetseid disainiobjekte, mis kannavad endas Itaalia käsitööpärandit ja aitavad kaasa selle arengule. Kollektsioon, mis võlub oma iluga ja kutsub meid mõtisklema jätkusuutlikkuse olulisuse üle disainimaailmas.
Kollektsioon on saadaval kolmes maalähedases värvitoonis: samblaroheline, tumesinine ja roostepunane.
Klassika uue kuues ehk 2097 White ja Taccia White
1958. aastal lõi Gino Sarfatti traditsioonilisest Murano klaasist lühtrist oma modernse metallist versiooni, millele pani nimeks 2097. See oli disainimaailmas revolutsioonilne valgusti, kus funktsionaalsed kaablid ja pirnid olid muudetud dekoratiivelementideks. 2023 aastal uuendas Flos valgustit hakates tootma seda ka vapustavalt elegantses mattvalges värvitoonis.
Ka Achille & Pier Giacomo Castiglioni 1962 aastal loodud lauavalgusti Taccia värvivalikusse on lisandud valge toon.
2022 uued Flos valgustid
1.Rippuv valguspesa Skynest.
Marcel Wandersi loodud Skynest on loodud poeetilise disainikeelega, elegantne ja uuenduslik, kombineeritud 24 LED ribaga. See tehnoloogiline meisterlikkus on saavutatud käsitööna. Valgusti on valmistatud taaskasutatud matejalist, osade kokkupanekuks ei ole kasutatud liimi.
Valgusti ja laeroseti viimistlused: sinine turmaliin, mandli-, antratsiit- või telliskivipunane. Kupli läbimõõt: 90cm.
Modulaarne valgustussüsteem Almendra Organic meenutab mandlipuu oksi
Valgusti kuplid ja hajutid on valmistatud spetsiaalsest polükarbonaadist, mis on saadud paberitootmise kõrvalproduktist.
Almendra kokkupanemisel ei kasutata liimi ja seetõttu saab seda täielikult lahti võtta, mis tähendab seda, et iga osa saab taaskasutada.
Valgusti kuplid on suunatavad 60*. Valgustil on loomulik värvipalett, mis on inspireeritud mandlipuu toonidest: antratsiit, ooker (oranžikas pruun), metallik lilla, metallik sinine, nude (beež) ja valge. Disainer : Patricia Urquiola
Disaniklassikaks kujunenud suure ulatuvusega seinavalgusti nimega 265 small
Valgustil 265 Small on kõik originaalvalgusti omadused, kuid see on kompaktsemas vormis. Varre pikkus on lühem (150cm) võrreldes algse 243 sentimeetriga. Ka värviskeem on sama, mis originaalvalgusti puhul: must, valge ja Chromatica (värviline).
Kuppel pöörleb 360 kraadi. Materjaliks on värvitud teras.
Valgusti on pistikusse käiva juhtmega (203cm) ja lüliti on kupli peal.
Klaasmoodulitest elegantne rippvalgusti Luce Orizzontale.
Läbipaistvad silindrikujulised klaasmoodulid valmivad käsitööna, kus klaas valatakse pöörlevasse vormi. Nii saadakse igale silindrile eksklusiivne viimistlus, mis muudab iga detaili ainulaadseks. Mooduleid on võimalik kergesti eemaldada ja vajadusel asendada ning selleks ei ole tööriistu vaja. Silindris sisemine osa on valmistatud poleeritud pressitud alumiiniumist, mis on varustatud kahe LED-mooduliga (üles ja alla suunatud valgusega).
Valgusti kõiki osi on võimalik taaskasutada.
Sisse-välja lülitamiseks on valgusti ühes otsas asuv puutetundlik juhtnupp, mis võimaldab valgust juhtida kolmes erinevas režiimis: hämardada ja reguleerida nii üles kui ka allapoole suunatud valguse intensiivsust (individuaalselt või kombineeritult) 10%-lt 100%-le.
Käepidemega läbipaistvast klaasist lauavalgusti To-Tie
Valgusti käepide on valmistatud alumiiniumist ja see on ühtlasi ka valguse allikaks. Valgusti on varustatud ON/OFF lüliti ja ka dimmeriga (valgusvoogu saab reguleerida vahemikus 10-100%).
Kaasaskantav laetav lauavalgusti Gustave
Kompaktse suurusega valgusti Gustave on kui sümbioos kõige uuenduslikumast optilisest valgustehnoloogiast ja innovaatilisest disainist. Eesmärk oli luua esimene kaasaskantav valgusti, millel on voolujooneline ümar disain ja pea olematu ökoloogiline jalajälg ning et oleks võimalikult lihtne kasutada erinevates keskkondades, ka niisketes.
Rõõmsavärvilised valgustid Bellhop
Elegantse kujuga seinavalgustit on saadaval mitmes erinevas värvitoonis: valge, cioko (pruun), hall, telliskivipunane, kollane ja sinine. Valgusti korpus on värvilisest polükarbonaadist. Poolläbipaistev polükarbonaadist hajuti pind on spetsiaalse tekstuuriga, mis ühtlustab valgusjaotust. Tasub teada, et nagu kõigi Flos uudisvalgustite puhul, on LEDid lihtsasti asendatavad. Valgusti erinevate osade kokkupanemiseks ei kasutata liimi ning seetõttu saab vajadusel toodet hõlpsasti lahti võtta, detaile asendada ja taaskasutada.
Valgustit on võimalik paigaldada suunaga üles- või allapoole. Valgusti on niiskuskindel: IP44. Valgusti on hämardatav.
Värviliste valgustite seeriasse Bellhop kuuluvad ka lauavalgustid. Lihtsa, kuid elegantse kujuga lauavalgustit on saadaval mitmes erinevas värvitoonis: valge, cioko (pruun), hall, telliskivipunane, kollane, hallikas sinine ja matt must.
Valgusti on hämardatav 4 astmelise lülitiga. Laadimisaeg on 3 tundi. Kui valgusti töötab 100% valgustugevusega, siis kestab aku 6 tundi.
2021 aastal tähistas firma Flos ikooniline valgusti Parentesi oma 50-ndat sünnipäeva! Sel puhul lisandus kollektsiooni kaks uut värvitooni: türkiissinine ja erkoranž.
Lihtsast pliiatsivisandist sündinud valgustist on tänaseks saanud müügihitt, originaalse disainiga toode, mis peidab endas tehnoloogiat, leidlikkust, näpuotsaga maagiat ja ka kurba lugu.
Parentesi lugu algab noore disaineri Pio Manzù enneaegse surmaga 1969. aastal. Ta oli ainulaadne talent ja surematu ikooni näiteks FIAT 127 autor. Disainer Achille Castiglioni teadis tema tööd, kuid nad ei olnud kunagi kohtunud. Vaatamata sellele sattus Castiglioni kätte üks tema joonistustest, mis köitis disaineri tähelepanu. Joonisel oli üks piludega silinder, mis kinnitus pikale vardale ning mis omakorda toetus lakke ja põrandale. See oli Parentesi algne idee. Achille Castiglioni soovis muuta valgustit kergemaks, paidlikumaks ja liikuvamaks asendades metallvarda trossiga, mida pingestades jääb valgusti kupli konstruktsioon püsima soovitud asendisse. Veel lisas ta 5 kilogrammi kaaluva trossipinguti ning asendas kupli lihtsa pirniga, mis pöörles ümber oma telje 360*.
Parentesi 50-nda sünniaastale pühendatud „limited edition“ valgustite toonide valikule läheneti filoloogiliselt. Nimelt oli türkiissinine Castiglioni üks lemmikvärve, mida ta valis tihti oma disianitud interjöörides. Ja orannž oli värv, mida Manzù oma prototüüpide jaoks kasutas.
Isegi Achille Castiglioni 1970. aastatel disainitud pakendid on ümber kujundatud ja valmistatud nüüd taaskasutatud PET-ist, mis on saadud jäätmematerjalide, näiteks plastpudelite, taaskasutamisel.
Leia sinagi omale meelepärases värvitoonis Parentesi, sest see on valgusti, mis jääb sind saatma terve elu.
2020 aastal on Flos suunanäitajaks uute valgustustrendide loomisel.
Leedide kasutuselevõtt võimaldab luua täiesti unikaalseid uusi lahendusi valgustamisel.
1. Need Flos sammasvalgustid Noctambule jäävad päevasel ajal pea nähtamatuks oma klaasist moodulite tõttu, kuid pakuvad õhtul suurepärast meeleoluvalgust.
2. Industriaalne puudutus.See on näide valgustorude oskuslikust kombineerimisest elektrikaabliga. Omapärane materjalide kooslus klaasist valgustoru ja tööstusliku kummiga kannab nime WireLine ning on loodud taas tootja Flos poolt.
3.Voogavad liinid ja kerad. Sellised liinina suunduvad valgustid aitavad ruumi ühtlasemalt valgusega katta ning rippvalgustiga valguse õigesse kohta sättida.
Huvi korral tutvu Flosi moodulitest kokkupandava profiilisüsteemiga
ja komplekteeritava siinisüsteemiga The Running Magnet või
Disainist lugupidavatele soovitame Flosi geomeetrilistest valguselementidest valgussüsteemi Arrangement
2019 aasta Flosi uued valgustid. Heida pilk Flos 2019 aasta uudistoodetele.
2018 aastal eksponeerime Flos-i uut valgustit Coordinates
Flos Coordinates valgustus süsteem koosneb horisontaalsetest ja vertikaalsetest valgustorudest.
Hajusa valgusega moodulid on saadaval 4 erineva variandina. Igasse komplekti kuulub rosett, millesse peidetud elektroonika võimaldab kasutada erinevaid hämardumissüsteeme ja 2,5 m kaabel.
Kõik elemendid on anodiseeritud alumiiniumist sampanja värvi pinnakattega. Integreeritud Led ribad on kaetud hajutiga, mis võimaldavad valgusel kumada räigusevabalt( CRI 95).
Valgusallikas: 55 W, 2700 K, 2960 lm
Samast sarjast leiab ka 2000 mm kõrgusega põrandavalgusti, mille sisse-ja väljalülitamiseks on pedaal-dimmerlüliti reguleeritava valgusheledusega 10-100%
Valgusallikas: 61 W, 2700 K, 3240 lm
Coordinates looja on Michael Anastassiades
2017 aastal täienes Flosi valgustite kollektsioon 6 uue valgustiga Hektor Light salongis
1.Maagiline põrandavalgusti Superloon
Selgepiirilise kuju ja kindla vormiga valgusti, mille ümber on maagiline helendav aura. Disainer Jasper Morrisoni loodud põrandavalgusti Superloon on inspireeritud täiskuust. Statiivile asetatud polümetakrülaadist poolläbipaistev lame ketas on pööratav ümber oma telje 360 kraadi ning heidab pehmet hajutatud kuma. Valguse intensiivsust ja värvustemperatuuri saab muuta optilise sensori abil, mis asub lambi ühel jalal. Dekoratiivset põrandavalgustit on saadaval kolme erinevat tooni: kroom, valge ja must. 197cm kõrguse valgusti võimsus on 45W LED (4000lm) ja kasutatud on Edge Lighting tehnoloogiat.
Superloon pärjati 2016 aastal EDIDA auhinnaga (Elle Deco International Design Award).
2. Intrigeeriv lauavalgusti Copycat, kaetud kullaga
Disainer Michael Anastassiades on öelnud oma lauavalgusti kohta:“Lamp Copycat hõlmab kahte kera, mis puutuvad üksteise vastu lihtsalt: väiksem ja väärtuslikumast materjalist kera on paigutatud suurema ja valgust kiirgava kera varju.“ Mängulise iseloomuga lauavalgusti Copycat püüab tähelepanu just oma intrigeeriva disainiga, mitmest küljest vaadeldavana tekitab see erinevaid seoseid ja tähendusi. 30cm diameetriga dimmerdatava valgusti materjalina on kasutatud puhutud klaasi ja alumiiniumit, mis võib olla poleeritud, musta nikli ja vase tooni või hoopis kaetud 24 kraadise kullaga. Valgusti võimsus on 16W LED (1380lm).
3. Vertikaalteljel pööratav põrandavalgusti Captain Flint
Captain Flint on suurepärane näide mitmeotstarbelisest põrandavalgustist, mille kuppel on ümber oma vertikaaltelje pööratav suunates valgust nii alla lugemiseks kui ka üles. Mustaks värvitud terase või harjatud messingu tooni koonuse kujuline kuppel toetub delikaatselt jalale, mis kinnitub kindlalt marmoralusele. Võimalik on on valida Carrara valge ja Marquinia musta marmoraluse vahel. 154cm kõrguse valgusti võimsus on 20W LED (1410lm). Disainer on Michael Anastassiades.
4. Laetav lauavalgusti Bon Jour
Itaalia brändi Flos Bon Jour perekonda kuuluv lauavalgusti pakub välja uue arhetüübi: lambi korpuse, mis on taevalikult puhta vormiga kuid samas on see oma lihtsuses nii ebaoluline. „Alasti“, peaaegu läbipaistva valgusti saab kohandada vastavalt oma isiklikele eelistustele ning personaalsele maitsele ja stiilile. Selleks on võimalik tellida juurde laias valikus valgusti kupleid, mida on saadaval erinevates toonides nagu näiteks kaunilt särav merevaigukollane või naturaalselt läbipaistev või klassikaliselt plisseeritud kanga viimistlusega. Juhtmeta teisaldatav lauavalgusti Bon Jour on kui ajatu kõrgtehnoloogia ja elegantse loominguvabaduse sümbioos. Dimmerdatav ja USB pesast laetava valgusti aku kestab kuni kuus tundi. 27cm kõrguse valgusti võimsus on 6W LED (250lm). Samast sarjast on saadaval ka juhtmega valgusti, mille kõrgus on 41cm. Disainer on Philippe Starck.
5.Täiuslik imeõhuke plafoon Clara
Lihtsuses peitub võlu. Ümara vormi täiuslikkus, esteetilised propotsioonid ning tugev kuid mittepimestav valgus-see on Piero Lissoni disainitud valgest polükarbonaadist lae-ja seinavalgusti Clara. Lisaväärtusena on see, et valgusti stiili on võimalik täiustada ja määratleda vastavalt interjöörile, tellides juurde välimise dekoratiivrõnga, mida on saadaval läbipaistvana, musta, kroomi ja vase tooni. Imeõhukese (kõigest 5cm) 60cm diameetriga valgusti võimsus on 60W LED (4200lm).
6.Vasest süvisvalgusti Bon Jour
Süvisvalgusti Bon Jour on saadaval neljas toonis: must, valge, kroom ja vask. Võimalik tellida kolmes erinevas mõõdus: 45mm, 90mm ja 145mm. Valgusvõimsused on vastavalt süvisvalgusti suurusele: 6W (575lm), 13,5W (1500lm) ja 30W (2800lm). Valgusti on saadaval ka värvustemperatuuriga 3000K ja DALI dimmerdamisega. Süvistusraam on juurde tellitav. Disainer Philippe Starck
2016 aasta Frankfurti messil tutvustati siinisüsteemi täiendusi ( magnetiga siinile asetatav Wallee)
Tutvu klassikasse kuuluvate Flos valgustitega
Alustades Starcki ajatutest valgustitest võiks nimetada seeriaid nimega Miss K, Archimoon, Romeo.
Flosi tuntakse ka tema kookonvalgustite järgi, näiteks 2005 aastast Zeppelin ( Marcel Wanders), 1960 aastast Taraxacum ( Achille &Pier Castiglioni). Kookonid on valmistatud USA armeel kasutuses olnud tugevast pakkematerjalist, ehk siis omal ajal oldi vägagi uuendusmeelsed.
Klassikaks on Glo- Ball Jasper Morrisoni loodud.
See valgusti nimega mudel 2129 on „uuestisündinud vana“ aastast 1969. Retrolik kuppelvalgusti on 360 kraadise pööratavusega. Kupli kõrguse reguleerimisvõimalus üles-alla annab aga valgustile erilise positsiooni.
Klassikaks on muutumas ka 2009 aastast Skygarden ( looja Marcel Wanders).
|
||
Miss K ( P.Starck) | Taraxacum aastast 1960 | Superarhimoon ( P.Starck) |
|
||
Taraxacum 88 (Achille&Pier Castiglioni) | Skygarden (M. Wanders) |
Flosi klassika pärlite kõrvale tulevad aga uued ja moodsad vormid.
See 1958 aastal loodud lühter 2097 on tänapäevaliku vormiga ja valgusallikatega.
Uus lühter nimega 2620 on Ron Giladi poolt loodud 2013 aastal.
Oma arengu teel on ka Kelvin Led valgusti aastast 2011( Antonio Citterio).
Eestlased on hästi vastuvõtnud Patricia Urquiola poolt disainitud skandinaavia tüüpi Tatou valgusti ja Chasen valgusti.
Valgusti Aim, loodud Ronan &Erwan Bouroullec poolt aastal 2013, on enim huvi pakkunud just eesti klientidele. Lihtne, stiilne, ajatu, kombineerimisvõimalusega.
lühter 2097 | lühter 2620 ( Ron Gilad) | Aim ( Ronan&Erwan Bouroullec) |
valgusti nimega Kelvin (Antonio Citterio) | Tatou ( Patricia Urquiola) | Chasen ( P. Urquiola) |
Valgustid aastast 2014
See 2014 aasta valgustite seeria IC Light uurib tasakaalu. Inspiratsioon on saadud Internetis ühe trikimehe videoklippi jälgides. Nime aga on valgusti saanud inglise politseist, kus erinevatel etnilistel gruppidel on tinglikud tähised nagu näiteks initsiaalid IC 1 tähendab valget inimest, IC2 tüüp tähendab Vahemere ja Euroopast pärit inimest.
Teine valgusti aastast 2014 kannab nime OK (Konstantin Grcic). See üliõhuke 18W LEDiga plaatvalgusti on pööratav 360 kraadi ning on kuni 4 m pikk. Valgustit hoiab joonena paigal riputina väike koonusekujuline pomm. Valikus on 4 erinevat pinnakatet :valge, must, hõbedane, kollane. Varustatud pistikuga. Taas nn “uus vana“, sest sarnase tegumoega on ka 1971 aastal loodud Parentesi. Mõlemad mudelid on lihtsad ja ajatud.
2015 aasta Euroluce messil esitles Flosi valgusteid 1000 ruutmeetril.
Siin valik:
Valgusti String Light (disainer Michael Anastassiades)on nimetatud auhinna Lighting Design Awards 2015 vääriliseks ning aasta valgustiks tänu uuenduslikule kaablite lahendusele. Ka ajakiri Homes &Gardens tunnustab Michael Anastassiades valides selle lihtsa ja esteetilise valgusti selle aasta tippdisaini toodete hulka.
Huvitav on valgusti sünd. Idee sündis rongiga sõites ja aknast välja vaadates, kus liikumise peal sai jälgida mööduvaid poste ja traate. Need ühtepidi seovad omavahel valgusteid ja samas jagavad arhitektuurselt ruumi. See ” tee ise valgusti ” koosneb erinevatest komponentidest, on dimmerdatav ja sisse/ välja lülitatav Bluetooth Android ja Apple kaugjuhtimispuldi rakendusega. Komplektis on kaablit kuni 22 m .
Superlooni disainis Jasper Morrison samuti 2015 aastal. See 75 cm läbimõõduga kuu pöörleb ümber oma telje. Õhukese plaadi sisse on paigutatud sisseehitatud 60 W LED, on natuke külma ja jäise moega (2000-2800K)
Uuendusmeelne Starck näitas Euroluce 2015 messil 360 kraadi pöörlevat süvis spoti Freesixty, mis annab suunatava valgusvihu just sinna, kus seda enam vajatakse. Vihu reguleerimiseks mõtles Starck välja telescope pulga, mille abil saab kerge vaevaga vihku suunata. Jäävad ära igasugused kallid kaugjuhtimispuldid.
Viimati lisandus uude kollektsiooni laetav patareiga valgusti Ether kestvusega kuni kuus tundi ning see on laetav mikro USB pesa kaudu. „Sellest on unistatud juba 20 aastat, patarei oli olemas, valgusti oli olemas, nüüd on ka kvaliteet olemas. Juhe võib kaduda,“ ütleb prantsuse tootedisainer Philippe Starck Euroluce messil.
String Light ( Michael Anastassiades) | võimalused valgusti paigutamiseks | |
spot Freesixty (P.Starck) | lugu, kuidas harjavarrega valgust suunati |
patareiga laetav Ether (P.Starck) | Superloon ( Jasper Morrison) |
Arhitektuurset osa esindab valgusti nimega> Ipnos (loodud Nicoletta Rossi ja Guido Bianchi poolt). See must alumiiniumist 15W LEDiga valgusti on dimmitav ja mõeldud nii sise- kui välistingimusteks.
Flos tutvustab dekoratiiv-tehnilist valgussüsteemi Running Magnet Light Strip ja Spot Module.
See süvis- või pinnapealne süsteem võimaldab valgustada ruume nii laest kui seintelt. Süsteem ise on väga minimalistliku joonega. Selle süsteemi saab kergelt ise kujundada, erineva kujuga spotte saab ise lihtsasti paigaldada vastavalt vajadusele ja soovile sikutades spotti koos jalaga siini seest välja ning paigutades lihtsa käevajutusega tagasi uude sobilikku siini ossa. Abiks siin on salakaval magnet. Innovaatilise lahendusena saab igat sellist spotti ka eraldi selle küljest olevast dimmerist vajadusel hämardada.
Flos süsteem ja siinisüsteem The running Magnet
Mõistagi on siin väljatoodud vaid killuke kogu valikust. Katalooge saab sirvida nii hektor.ee kui Hektor Light esindused
Hektor Light on Flos (täpne nimi Flos-Antares) kauaaegne partner ning esindaja Eestis.
Kui pead õigeks Flosi filosoofiat, aitame teha õiged valikud.
Teie Hektor Light